Wyposażenie gastronomii – Komory chłodnicze i mroźnicze

Jak wyposażyć lokal gastronomiczny? Jak wybrać urządzenia dla przemysłu mięsnego? Opisujemy i rekomendujemy asortyment sprzętowy, kierując się wysoką jakością techniczną i estetyczną.

Prowadzenie restauracji staje się coraz bardziej popularnym zajęciem. Profesjonalne wyposażenie gastronomii to jednak nie lada sztuka. Należy zadbać szczególnie o przygotowanie zaplecza chłodniczego – m.in. komory chłodnicze, komory mroźnicze, lodówki do gastronomii, chłodziarki gastronomiczne, stoły chłodnicze do pizzy, schładzarki szokowe czy kostkarki.

Przeanalizuj, jakie elementy wyposażenia gastronomii będą niezbędne na początek i podejmij decyzje o zakupie. Sprzęty możesz kupić online. Choć wiele hurtowni wyposażenia mieści się w Warszawie, ich dystrybucja obejmuje całą Polskę.

Wracając jednak do tematu komór chłodniczych i mroźniczych, w tym wpisie podpowiemy na co zwrócić uwagę kupując ten element wyposażenia kuchni.

Komory chłodnicze i mroźnicze

Komory chłodnicze oraz mroźnicze w zamyśle powinny być zaprojektowane tak, by mogły spełniać normy w zakresie przechowywania produktów w niskich temperaturach. Dlatego niezbędna jest wysoka jakość komór oraz innowacyjne procedury produkcji pozwalające na przestrzeganie najbardziej restrykcyjnych wymogów sanitarnych. Przed zakupem warto zadać sobie kilka pytań:

  • Czy drzwi mają możliwość regulowania zawiasów?
  • Z czego wykonane jest wewnętrzne i zewnętrzne pokrycie ścian? Najlepsza będzie stal nierdzewna lub atoksyczna biała blacha metalowa.
  • Czy podłoga jest wzmocniona, odporna na większe obciążenia?
  • Czy komora posiada wewnętrzną klamkę bezpieczeństwa umożliwiającą otwarcie drzwi zamkniętych z zewnątrz nawet na klucz?
  • Czy jest możliwość dokupienia agregatu mroźniczego lub chłodniczego typu SPLIT lub MONO BLOCK ( ściennego lub sufitowego)?
  • Czy komora jest zaprojektowana ty, by montaż nie sprawiał problemów?
  • Ile wynosi gwarancja? Zazwyczaj min. 12 mc.
Komora chłodnicza Mroźnicza  1140x1140x2140 Resto Quality
Komora chłodnicza i mroźnicza, 1140x1140x2140, firma Resto Quality