Kuchnia gazowa bez piekarnika – gdzie znajdzie zastosowanie?

Jak wyposażyć lokal gastronomiczny? Jak wybrać urządzenia dla przemysłu mięsnego? Opisujemy i rekomendujemy asortyment sprzętowy, kierując się wysoką jakością techniczną i estetyczną.

Płyty grzewcze i piekarniki do zabudowy zdominowały rynek gospodarstw domowych. Czy podobnie rzecz ma się na rynku wyposażenia gastronomii? Kuchnia gazowa bez piekarnika – czy i gdzie znajdzie zastosowanie?

Zalety kuchni gazowej w domu, a w restauracji

Kupując sprzęt do zabudowy, możemy niemal dowolnie dobrać płytę grzejną i piekarnik. Druga zaleta to możliwość ich niezależnego rozmieszczenia w kuchni. Tak samo sprawa ma się na zapleczu gastronomicznym. Choć tu wykorzystuje się kuchnie gazowe zamiast płyt grzewczych.

Zaletą kuchni gazowej wolnostojącej jest zwykle niższa cena. Nie tylko samo urządzenie jest tańsze, oszczędzamy też na szafkach. Natomiast potem znacznie łatwiej ją wymienić – zarówno w domu jak i w restauracji.

W restauracji zazwyczaj potrzebujemy ponadto piekarnika specjalistycznego np.: pieca konwekcyjnego i dlatego właśnie chętniej wybierane są kuchnie bez piekarnika. 

Piekarnik wolnostojący – jakie są jego zalety?

Tak w przypadku kuchni gazowych, jak w przypadku piekarników producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych funkcji. Grill, termoobieg czy programy automatyczne to już standard. Bardziej wymagający gastronomicy mogą wybrać piekarnik z funkcjami takimi jak: zdrowe i modne gotowanie na parze, czy tryb kuchenki mikrofalowej (który pozwala przyspieszyć czas przygotowania potrawy). 

Warto więc przemyśleć wybór dwóch osobnych urządzeń, zamiast rozwiązania 2 w 1, bo jak mówi się potocznie: “jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego”.

Kuchnia gazowa bez piekarnika – opis

Przejdźmy teraz do krótkiej charakterystyki kuchni gazowej bez piekarnika. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie? Oczywiście poszczególne modele będą się diametralnie od siebie różnić – my wybraliśmy dość popularną kuchnię:

Kuchnia gazowa bez piekarnika

Jest to Kuchnia gazowa 6 palnikowa high-power 900x600x850 Bertos G6F6M. Co ją charakteryzuje? 

  • Płaszczyzna robocza oraz panele przednie wykonane ze stali. 
  • Palniki wykonane całkowicie z żeliwa, z dożywotnią gwarancją, włączane zaworowym kranikiem, wodoszczelne i umieszczone na stalowej płaszczyźnie AISI 304, dogłębnie tłoczone.
  • Modele są wyposażone w termoparę awaryjną oraz w płomień pilotujący, chroniony osłona z mosiądzu w celu łatwego czyszczenia i konserwacji.
  • Nóżki nastawne (wersja z obudowa).

Kuchnia ta bardzo dobrze sprawdza nam się przy wielu wyposażeniach, więc warto poszukać modeli o podobnych specyfikacjach technicznych. 

Warto pozostać świadomym najlepszych i najgorszych rozwiązań, a decyzje o zakupie sprzętu podejmować rozważnie. Powodzenia w prowadzeniu Twojego lokalu!