Kuchnia gazowa bez piekarnika

Jak wyposażyć lokal gastronomiczny? Jak wybrać urządzenia dla przemysłu mięsnego? Opisujemy i rekomendujemy asortyment sprzętowy, kierując się wysoką jakością techniczną i estetyczną.

Kuchnia gazowa bez piekarnika to funkcjonalny sprzęt gastronomiczny przeznaczony do lokali, które specjalizują się w daniach przygotowanych na gazie, bez pieczenia. Załoga zyskuje w ten sposób dodatkowe miejsce do przechwowywania, bo zamiast piekarnika pod płytą gazową, dysponuje poręczną półką.

Poniżej wypunktowalismy kwestie, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie kuchni gazowej bez piekarnika:

  • Czy konstrukcja wykonana jest ze stali nierdzewnej?
  • Czy kuchnia posiada zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu?

Zabezpieczenie przeciwwypływowe jest bardzo istotne, ponieważ gaz jest niebezpieczną substancją, do której zapachu ludzie przyzwyczajają się już po upływie 1 minuty!

  • Czy kuchnia ma funkcje redukcji mocy palników?
  • Czy posiada żeliwne ruszty?
  • Ile lat obejmuje gwarancja?

Popularne modele kuchni gazowych bez piekarnika

Nie zawsze to, co najpopularniejsze będzie odpowiednie dla Ciebie, ale z faktu popularności płynie chociażby zaleta bezproblemowego serwisu. Warto więc wiedzieć jakiego sprzętu najczęściej używa Twoja gastronomiczna konkurencja 😉

Kuchnia gazowa 6 palnikowa bez piekarnika
Kuchnia gazowa 6 palnikowa high-power 900x600x850 Bertos G6F6M

Pierwszy model to firma Berto’s – firma ta gwarantuje pełną zgodność z wymogami w zakresie jakości, środowiska i bezpieczeństwa. Sprzęty Berto’s cieszą się uznaniem wśród najlepszych lokali gastronomicznych.

Kuchnia gazowa 6 palnikowa 27 kW, 990x600x290 REDFOX SP 90 GLS

Tutaj mamy do czynienia z innym rodzajem kuchni gazowej bez piekarnika. Jest to kuchnia nadstawkowa – do ustawienia na szafce kuchennej. Kuchnia, jak w przypadku Berto’sa, również posiada więcej palników oraz nierdzewny ruszt. Jej zaletą jest łatwość czyszczenia dzięki tłoczonej wannie pod palnikami.

kuchnia gazowa z półką
Kuchnia gazowa, 4-palnikowa, 900 mm, 22.5 kW, G30 Stalgast

Kolejnym rodzajem kuchni gazowych bez piekarnika są kuchnie niemal całkowicie pozbawione obudowy. Kuchnia umocowana jest tylko na 4 nóżkach – konstrukcja jest jak najbardziej stabilna, a zarazem daje większą pakowność półki niż w przypadku modelu nr 1. Prezentowany model kuchni gazowej bez piekarnika to marka Stalgast.

Bez względu na jaką kuchnie się zdecydujesz, warto zgłębić jej specyfikę przez zakupem.

Mamy nadzieję, że wpis okazał się pomocny.

Zapraszamy do przeczytania pozostałych artykułów!